Drogellenes előadás az Eötvösön

Pénteken iskolánkba látogatott a Reménység, n.o igazgatója és két bentlakó fiatalember.
A Nádej – Reménység nonprofit szervezet 1992-től végzi küldetését az alkohol-, kábítószer- és játékfüggőkért és családjukért. Az egyetlen reszocializációs központ Szlovákiában, amely szlovák és magyar nyelven nyújt hosszútávú bentlakásos terápiát függőségben szenvedők számára. A központban zajló terápia célja a kliensek egészségi állapotromlásának megállítása, egészségük helyreállítása és a teljes absztinencia elérése.
A főelőadó Mgr. Szőcs Kálmán , a központ igazgatója volt, kinek előadását két bentlakó, Peti és Gyuri tette még érdekesebbé.
Az előadás alkalmával Peti és Gyuri mesélte el tanulóinknak, hogy az alkoholnak és a kábítószereknek köszönhetően hogy süllyedtek a pokol legmélyebb bugyraiba, és végül hogyan sikerült kimászniuk rengeteg fájdalom és hatalmas kínok közt a szenvedélybetegség gödréből.
Megosztották velünk saját történetüket, melyet rendkívül megrázó volt hallani. A diákok lélegzetvisszafolytva hallgatták előadásukat.