Nyílt nap

Iskolánk 2024. március 13 – án Nyílt napot tartott. A látogatók betekintést nyerhettek alsó és felső tagozatos tanulóink tanórai életébe. Az 1. A osztályban Majer Szendi Gabriella tanító néni segítségével a kis elsősök varázsolhattak hangokból-betűkből szótagokat, szavakat, mondatokat és azokból történetet. Az 1. B -ben a 20-as Számországban ismerkedtek a gyerkőcök az érdekes és fejtörő feladatokkal Szabó Katalin tanító nénivel. Az 1. C -ben Polák Lýdia tanító néni csoportjával szlovák nyelven ismerkedett a lakásban végezendő tevékenységekkel. A felső tagozatos 7. B-sek Simonics Petheő Katalin tanárnő irányításával tanulmányozták a sertés tüdejét, megismerve ezzel a légzőszerv felépítését. Az 5. A-ban Tóth Ivett igazgatóhelyettes tanárnővel költőóriásunk, Petőfi Sándor művét, a János vitézt elemezték a földi kalandokon és Tündérországon keresztül. A 6. A-sok Tóth Tibor tanár úr, idegenvezetővel egész az ókori világba repültek vissza, megismerve e kor történelmi jelentőségű épületeit.
Várunk mindenkit sok szeretettel a szombati ovis foglalkozásra, március 16-án, ahol bemutatkoznak a leendő elsős osztályfőnökök és Molnár Ozsvald Gabriella, iskolánk speciális pedagógusa tart az iskolaérettségről előadást.