Apró örömök élvezete – Boldog Iskola

,,Vedd észre és élvezd az élet apró örömeit, mert ezek az egyszerű dolgok azonnal szebbé varázsolják még a szürke hétköznapokat is!,,

Ebben a hónapban a gyerekek figyelmét arra irányítottuk, hogy vegyék észre a mindennapokban az öt érzékszerv által nyújtott kellemes érzeteket, az apró kis örömforrásokat. A boldogság egyik legfontosabb összetevője az a képesség, hogy élvezni tudjuk életünk pozitív élményeit a jelenben. Beszélgettünk arról, hogy akkor élvezzük az apró örömöket, amikor megállunk és megszagolunk egy virágot ahelyett, hogy továbbmennénk, de boldognak érezhetjük magunkat pusztán attól az érzéstől, hogy élünk és a környezetünktől amiben éppen tartózkodunk. Tanulóinkkal közösen  kerestük mindennapjainkban az élet apró örömeit – megfigyeltük a felhőket, sétáltunk városunk utcáin, részt vettünk különböző rendezvényeken, bekapcsolódtunk A Boldogító Erősségeink  meseíró pályázatba, megünnepeltük a boldogság világnapját, hallgattunk a madarak csicsergését, közösen énekeltünk, együtt játszottunk, örültünk egymás sikereinek!