Apró felfedezők – szombati ovis foglalkozás

A mai napon az ovisok apró felfedezőknek érezhették magukat az Eötvösön.
A szombati óvodás foglalkozások keretén belül természettudományi megfigyeléseket, kísérleteket végeztünk a csemetékkel. Természetesen szórakoztató és élvezetes kísérletek, bemutatók segítségével, melyeket iskolánk tanulói és tanítói mutattak be
Dínótojást keltettünk, káposztalevet színeztünk, lufit hevítettünk, majd oxigént és szén-dioxidot állítottunk elő. Vulkán tört ki, mágneseztünk, megtanultuk, hogy a színek összetételével fehér szín keletkezik. Az interaktív tábla segítségével játékosan számoltunk, megtanultuk a világtájakat, “Kakukk keresi fészkét” játékot játszottunk, végül megtekintettük iskolánk állandó madárkiállítását.
Az óvodás gyerekekből gyorsan kibújt kíváncsi énjük, minden bemutatót öröm, sok-sok mosoly és nagy csodálkozás kísért.
Szeretettel várjuk az érdeklődő ovisokat és szüleiket az elkövetkezendő szombati foglalkozásainkra is.