Megemlékezés – október 23.

Október 22-én nagy megtiszteltetésben volt részünk, ugyanis részt vehettünk a Rákóczi Szövetség által megrendezett fáklyás felvonuláson (Gloria Victis 1956). Másnap, október 23-án pedig iskolánkon emlékeztünk meg az 1956-os forradalomról és szabadságharcról. Kilencedikes tanulóink bevezetésnek megnéztek egy prezentációt, amely lényegre törően összefoglalta az akkori eseményeket. Ezután 4 fős csapatokban vetélkedőn vettek részt.
Első körben egy feladatlapon keresztül adtak számot tudásukról, majd minden csapat elkészítette a saját 56-os transzparensét. Harmadik feladatként Sztálin Facebook-profilját alkották meg. Zárásként pedig megfogalmazták, hogy 2023-ban mi lenne a kamaszok 16 pontja. Diákjaink lelkiismeretesen dolgoztak, és születtek esztétikus, kreatív produktumok is.