Európai Mobilitási Hét

Szeptember 16-tól 22-ig zajlott az Európai Mobilitási Hét, melynek célja a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. Iskolánkban biztattunk kicsit és nagyot, hogy vegyen részt a benzingőzmentes programban, közlekedjen gyalogosan, rollerrel vagy kerékpárral. A Hetet szeptember 17-én kerékpártúrával kezdtük, majd szeptember 20-án Bujna Zoltán tartott előadást iskolánkban. Beszélt az eddigi leghosszabb kerékpáros expedíciójáról Közép-Ázsián keresztül, amely 13 országon keresztül vezetett és 7381km volt. A gyerekek kérdéseire is szívesen válaszolt, mindenkit arra biztatott, hogy biciklizzen. Ezen a héten a diákok többsége kerékpárral vagy rollerrel jött iskolába, amiről közös fotónk is tanúskodik. Az alsó tagozat napközis tanulói a közlekedési pályán ismerkedtek a biztonságos közlekedés szabályaival és a környezetvédelemről is szó esett. Mi lehetne számunkra a mobilitás hetének az üzenete? Többek között az, hogy autó nélkül is el tudunk jutni szebbnél szebb helyekre, óvjuk az egészségüket és környezetünket.