eTwinning

Iskolánk első eTwinning projektje, amely a 7.C osztály 4 diákjának részvételével zajlott, most ért véget.

A ,,V@lues4all”, avagy a ,,Nemek közötti egyenlőség” elnevezésű projekt 12 európai partneriskolával együttműködve jött létre.

A projekt célja az volt, hogy felhívja a diákok figyelmét a nemek közötti egyenlőségre és arra a jelentős szerepre, amelyet a nők társadalmainkban játszanak.

A diákok tanulmányozták országaink néhány jelentős női alakját, és közösen hoztak létre prezentációkat.

A kapcsolat segített fejleszteni a kulcskompetenciákat: az idegen nyelven való kommunikációt, a kritikus gondolkodást, a kulturális tudatosságot, stb. Két online találkozónk is volt a partnereinkkel, ahol a nagy érdeklődésre való tekintettel még a mesterséges intelligencia véleményezésére is szántunk egy alkalmat.

Iskolánk diákjai több más feladat mellett két sikeres nővel is beszélgettek angol nyelven. Ezúton köszönjük két interjú alanyunknak az idejét, a rengeteg érdekes információt és tapasztalatot, melyet megosztottak velünk.

A kész feladatok egy része angol nyelven megtekinthető a következő linkeken:

Interjúink:

https://www.ourboox.com/books/values4all/

Prezentációink 5 fontos nőről:

https://view.genial.ly/642285dc21079c001accbb5a/interactive-content-my-favorite-females